Vaja 2. dežurne skupine ter pripravnikov: Reševanje ponesrečencev v naravnem okolju

Datum: 11-09-2013

Dne 09.09.2013 smo v Lamovem (Občina Šempeter-Vrtojba) skupaj z EPPI (Ekipa za prvo pomoč in intervencije) Civilne zaščite občine Renče-Vogrsko izvedli praktično vajo reševanja ponesrečencev iz naravnega okolja.

Ponesrečenci so bili naši operativni gasilci, v vlogi reševalcev pa so se preizkusili naši pripravniki. Reševanje ponesrečencev je potekalo pod budnim očesom članov EPPI-ja Uroš-a Kobal-a in Martin-a Gregorič-a, ki je tudi naš član.

Naši reševalci so imeli tri poškodovance, vsak je bil poškodovan v drugačni situaciji, katere so morali pravilno oskrbeti.

Dodajamo še nekaj slik za boljšo predstavo poteka vaje.